Przeczytaj uważnie

Rekolekcje MI » Przeczytaj uważnie

WAŻNE INFORMACJE O REKOLEKCJACH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży (Dz. U. z dnia 5 kwietnia 2016 r.) należy każdy wypoczynek organizowany dla dzieci i młodzieży w czasie wakacji, ferii zimowych i świąt zgłaszać do Kuratorium Oświaty. Wiąże się z tym szereg formalności i zmian, jakie nastąpiły w zapisach na nasze rekolekcje:

 

1. Zapisy dzieci i młodzieży na rekolekcje przyjmujemy telefonicznie:

Sekretariat/Biuro Rycerstwa Niepokalanej
+48 46 864 42 06  (pn.-pt.: 9.30 - 15.30)
lub  +48 46 861 38 59

Albo na adres:
lasek@maryjni.pl lub  br.piotrofmconv@onet.pl
(proszę podać imię, nazwisko, wiek dziecka, adres zamieszkania)

2. Zmiana wzoru karty kwalifikacyjnej uczestnika rekolekcji. 

Dawne karty MI już nie obowiązują. Nowy wzór prześlemy emailem w pliku PDF po dokonaniu zgłoszenia telefonicznego lub emailowego. Uzupełnienie tej karty i jej dostarczenie w dniu rozpoczęcia jest OBOWIĄZKOWE. 

(Przyjazd bez wcześniejszego zgłoszenia może skutkować nie przyjęciem dziecka na rekolekcje).

3. O stanie zdrowia dziecka poświadczają rodzice, nie trzeba już wizyty u lekarza.

4. Zapisy na rekolekcje KOŃCZYMY:

a. dla SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 3 LIPCA 2017

b. dla GIMNAZJUM 9 LIPCA 2017

(spowodowane jest to wymogiem zgłoszenia rekolekcji do Kuratorium 21 dni przed rozpoczęciem turnusów)

PO ZAKOŃCZENIU ZGŁOSZEŃ PRZYJMUJEMY UCZESTNIKÓW TYLKO POD WARUNKIEM, ŻE BĘDZIE WYSTARCZAJĄCA LICZBA KADRY WYCHOWAWCZEJ!!!

5. Wszelkie informacje o szczegółach rekolekcji takich jak plan, kadra itp. będą po zgłoszeniu, dostępne w bazie wypoczynków na stronie wypoczynek.men.gov.pl

6. Wszelkie pytania dotyczące rekolekcji dla dzieci i młodzieży w naszym domu w Niepokalanowie Lasku prosimy kierować na adres br.piotrofmconv@onet.pl lub pod numerami telefonu podanymi wyżej.

Zasady obowiązujące na rekolekcjach.

1. Rekolekcje prowadzone są w Domu Rekolekcyjnym i mają charakter zamknięty. Składane ofiary służą tylko i wyłącznie prowadzeniu rekolekcji i funkcjonowaniu Ośrodka.

2. Oprócz rzeczy osobistych należy ze sobą zabrać: Pismo Święte, różaniec, przybory muzyczne; ministranci przywożą alby lub komże. 

3. Ważny jest stosowny strój do kościoła zarówno dla chłopców jak i dziewczynek, dotyczy to także młodzieży gimnazjalnej (chłopcy - długie spodnie; dziewczyny - stosowne sukienki oraz zakryte ramiona) 

4. Prosimy o pozostawienie w domu telefonów komórkowych, które nie będą mogły być używane przez cały pobyt na rekolekcjach. W razie konieczności, organizatorzy skontaktują się z opiekunami.

5. Każdy turnus rozpoczyna się w PONIEDZIAŁEK o godz. 15.00, a kończy o godz. 10.00, chyba, że podano inaczej. 

6. Prosimy przybyć w dniu rozpoczęcia rekolekcji w godzinach od 9.30 - 14.30, natomiast odbiór dzieci i młodzieży jest w sobotę po godz. 10.00.

(Dobrą tradycją jest przybywanie rodziców już na Msze świętą poranną, zazwyczaj ok. godz. 8.00, w dniu zakończenia rekolekcji, do tego zachęcamy jak najbardziej zapraszamy. Jednakże proszę pamiętać, że rekolekcje trwają do godziny 10.00 i dopiero wtedy można odebrać swoje dziecko.)

7. Prosimy o nie przybywanie wcześniej niż w dniu rozpoczęcia rekolekcji, gdyż nie możemy zapewnić wtedy dzieciom prawnej opieki. W wyjątkowych sytuacjach takie przybycie musi być wcześniej uzgodnione!!!

Za każdą dodatkową dobę pobytu pobieramy opłatę 50 zł.