Franciszkańskie Dni Skupienia

www.dniskupienia.info.pl

ROK 2022

25-27 lutego
18-20 marca
8-10 kwietnia
20-22 maja
14-16 października
18-20 listopada
9-11 grudnia

Zgłoszenia: dniskupienia.info.pl/formularz...skupienia

Zaproszenie

Franciszkańskie Dni Skupienia (FDS), na które cię zapraszamy, mają za zadanie stworzyć możliwość działania Pana Boga w twoim życiu. Oczywiście Bóg jest obecny zawsze i wszędzie, ale są miejsca i czasy Jego szczególnej obecności i takim czasem są również Dni Skupienia w Niepokalanowie Lasku.

Jest to miejsce będące własnością Niepokalanej i wszelkie dobro, które się tu dokonuje przychodzi za Jej przyczyną.

Być otwartym na Łaskę Bożą

Otwartość na działanie Boże jest konieczna by przyjąć to, co nam przygotował Bóg. Nie chodzi o jakieś szczególne wzruszenia, ale o twoją decyzję, by się do Niego zbliżyć.

Pomyśl, kto jest bardziej otwarty na Jego Łaskę, ktoś, kto podczas Mszy św. stoi przed kościołem i rozmawia, czy ktoś, kto wszedł do środka i usiadł najbliżej jak się dało.

Tu przypomina się wydarzenie z Ewangelii, gdzie czterech ludzi niosło paralityka. Ich otwartość wyraziła się w tym, że rozebrali dach nad Jezusem i tą drogą spuścili przed Niego osobę, którą nieśli. Twoim otwarciem może być więc już sam fakt przyjazdu na FDS.

Kto może przyjechać na Dni Skupienia?

Na FDS zapraszamy młodzież, studentów, małżeństwa i inne osoby poszukujące głębszej relacji z Bogiem oraz sensu i ładu w swoim życiu. Tematy i sposób ich przekazania staramy się dostosować do ludzi młodych.

Goście na Dniach Skupienia

Są nimi przeróżni ludzie, których łączy jedno: doświadczenie Bożego działania i Bożej miłości, którym chcą dzielić się z innymi.

Tematyka

To, o czym mówimy na konkretnych Dniach Skupienia wynika, jak wierzymy, z natchnień Ducha Świętego. Zwykle w modlitwie, obowiązkach i przy pracy przychodzą nam myśli, które z czasem układają się w całość. Później okazuje się, że ci, którzy przyjechali, potrzebowali usłyszeć właśnie o tym. Czasami wybieramy cały cykl tematyczny poświęcony jednemu zagadnieniu np. Duchowi Świętemu i jego 7 Darom, czy listom św. Pawła.

Przed każdymi FDS wysyłamy newsletter poświęcony najbliższej tematyce i Gościowi, który został zaproszony.

Podczas FDS staramy się wyraźnie zaznaczyć aktualny okres liturgiczny by w pełni uczestniczyć w życiu Kościoła. Ma to swój wyraz np. w procesjach, śpiewach i Liturgii.

Podczas każdych FDS chętni mają możliwość zapoznania się Rycerstwem Niepokalanej i zawierzenia swojego życia Matce Bożej.

Noclegi, wyżywienie i koszty

Dni Skupienia odbywają się w domu rekolekcyjnym w Niepokalanowie Lasku (mapka i wskazówki dojazdu tutaj). Do dyspozycji mamy pokoje dwu, trzy, czteroosobowe i większe. Kto gdzie trafi – zależy od kolejności przyjazdu.

Osoby pracujące w recepcji mają za zadanie wskazać numer pokoju i tylko w wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość zarezerwowania pokoju dla jednej osoby. Małżeństwa mieszkają zawsze razem, również, gdy przyjeżdżają z małymi dziećmi.

Zapewniamy pełne wyżywienie od kolacji w piątek do obiadu w niedzielę. Zapewniamy też kawę, herbatę i coś słodkiego. Koszt uczestnictwa to 120 zł za całość, 90 zł od soboty i 50 zł jeśli ktoś przyjeżdża tylko na niedzielę. Opłatę uiszcza się w recepcji zaraz po przyjeździe.

Zgłoszenia

Na DS można zapisać się tylko przez stronę internetową klikając tutaj.

Z zasady wymagamy, by każdy sam podjął decyzję i wykonał ten podstawowy krok, jakim jest zapisanie się na Dni Skupienia. Wiąże się to z odpowiedzialnością wobec wymagań stawianych przez organizatorów, jak również wymagań wynikających z RODO.

v. 2021.1