Sierpień 2018 dla dzieci i młodzieży

Zaraz kończą się wakacje..., ale zwyczajne wakacje to na pewno nie były. Szczególnie dla uczestników tegorocznych letnich rekolekcji w Niepokalanowie Lasku. W tym roku, między 30 lipca a 18 sierpnia, w Lasku gościło prawie 250 osób - około 100 osób na dwóch turnusach dla dzieci i prawie 50 na turnusie dla młodzieży.

Pierwsze dwa turnusy pozwoliły uczestnikom lepiej zrozumieć sakramenty, samemu się do nich przygotować, a nawet... uczestniczyć we wszystkich. Trzeci turnus był czasem refleksji i rozważania Słowa Bożego. Każdemu dniu towarzyszyła wspólna modlitwa, Liturgia i wiele okazji i czasu na różne przemyślenia i pytania. Szczególnie te, na które nie ma miejsca na co dzień.

W tym roku nawet wizyta w Niepokalanowie przebiegała w sposób szczególny. Dzięki siostrom franciszkankom MI uczestnicy mieli okazję obejrzeć Niepokalanów z trochę innej perspektywy i zmierzyć się w specjalnym biegu śladem św. Maksymiliana.

To nie jedyna wycieczka, która odbyła się w czasie trwania rekolekcji. Uczestników wszystkich turnusów czekał rejs po Wiśle statkiem pasażerskim "Marianna" oraz zwiedzanie płockiej starówki. Zawody łucznicze, konkurs tańca, pokazy straży pożarnej, zawody rycerskie, bitwa balonowa, pokaz filmu Dwie Korony, wizyta pani Zofii Mrozowskiej, wybory Króla i Królowej Balu, popołudnie rycerstwa MI... - aż trudno uwierzyć, że tak wiele zdarzyło się w tak krótkim czasie!

Niełatwo znaleźć miejsce, gdzie modlitwa, wyjątkowi ludzie i świetna zabawa tak dobrze się ze sobą łączą i każdemu ciągle jest mało. Dlatego za każdym razem tak ciężko opuszczać Lasek...

Co teraz zrobić? Pozostało tylko zapisać się na rekolekcje zimowe.

Agata Młynarczyk